צוואה

עורך דין לענייני צוואות

צוואה היא מסמך שמצד אחד יכול היות כתוב בכתב יד על ידי כל אדם, אך מצד שני יקבל חשיבות של מסמך משפטי משמעותי בעל משמעות רבה והרת גורל. החוק מתיר לאנשים לערוך צוואה בכמה וכמה צורות, וכל אחד יכול לבחור באיזו דרך יהיה לו הכי נוח לפעול. לכל אחד מהסוגים יש את התכונות והמאפיינים הייחודיים לו וחשוב מאד להבין מה ההבדלים על מנת לבחור בסוג שיהיה הכי תואם את השקפת העולם, הנוחות ואורח החיים. במקרה הצורך עורך דין לענייני צוואות הוא איש המקצוע שצריך לפנות אליו לקבלת ייעוץ או לשאול שאלות בנוגע לצוואה.

החשיבות של פנייה אל עורך דין לענייני צוואות

חשוב להבין שעורך הדין הוא איש המקצוע שמטפל בנושאים רגישים אלה ודרוש ידע משמעותי וניסיון רב על מנת להיות בקיא בתחום זה ולהציע בו שירותים. לצוואה יש השלכות על החיים של לא מעט אנשים ובמקרים רבים עלולים להתעורר ריבים או סכסוכים, מה שלבטח עורך דין לענייני צוואות ירצה לסייע ללקוח שלו למנוע מראש. כאשר עורכים צוואה ביחד עם עורך דין שעוסק בתחום אפשר למזער לחלוטין את הסיכון שהיורשים לא יסכימו או שתהיינה להם השגות כאלה ואחרות בנוגע לתוכן הצוואה או כשירות הצוואה. "כאשר הצוואה ערוכה על פי הכללים, ואם נערכה על ידי עורך דין לענייני צוואות בעל ניסיון – אפשר להיות בטוחים שהיא חוקית ותתממש כלשונה בבוא העת."

לבחור עורך דין צוואות מומלץ ומקצועי בתחום

בניגוד לנושאים אחרים של עריכת דין – עורך דין צוואות מומלץ עוסק בנושא שעלול לעורר לא מעט אמוציות או להפתיע אנשים בבואם לממש את זכותם בחשיפת הצוואה של אדם שהלך לעולמו. לפעמים תהיינה הפתעות ולפעמים יהיה ידוע מראש ליורשים מה עומד לקרות ומה אופן החלוקה של העיזבון. כך או כך עורך הדין יידע לייצג כל לקוח ללא משוא פנים ולהציע לו את הליווי המשפטי הטוב והמתאים לו ביותר.

עורך הדין דותן פלג עוסק בצוואות וירושות ומומלץ לפנות אליו בכל מצב שדורש התייעצות פרטנית בנוגע לצוואה או ירושה.

עו"ד צוואות

צוואה היא נושא שהרבה אנשים מדחיקים אותו ומעדיפים לא לדבר עליו. הם חוששים ממזל רע רק מעצם העיסוק בעניין ולכן מתעלמים ממנו או דוחים את הקץ. מה שבסופו של דבר עלול לקרות זה שלא תהיה להם צוואה משלהם ומכיוון שאף אדם לא יודע מה צופן לו העתיד הרי שיש כאן סיכון גדול, גם אם הוא יבוא לידי ביטוי אחרי מותם. חשוב מאד בגיל זה או אחר לפנות אל עו"ד צוואות על מנת להבין ממנו את המשמעויות של עריכת צוואה ואת המשמעויות ההפוכות – של היעדר צוואה. בעזרת עריכה נכונה, מדויקת וכזאת שמלווה על ידי עו"ד – אפשר למנוע ריבים וסכסוכים עתידיים, או הפסד כספים במסגרת העיזבון.

הידע הנרחב של עו"ד צוואות

במדינת ישראל חלים כמה חוקים וכללים שקשורים לעריכת צוואה. כל אדם יכול לבחור את הדרך שתהיה הנכונה והמתאימה לו לעשות את זה ובלבד שיעשה. קיימים אינספור סיפורים משפחתיים על סכסוכים קשים שנגרמו בשל היעדר צוואה או הפתעות שאנשים גילו בעת חשיפה של תוכן צוואה ולכן חשוב להתנהל באחריות ולמנוע ככל האפשר את הסיכון למחלוקות אלה. עו"ד צוואות יכול להסביר על דרכי עריכת הצוואה המוכרות והמותרות בישראל, יכול להיות נוכח בעת עריכת צוואה של אדם זה או אחר וכמובן לייצג יורשים בעת חשיפת צוואה או כאשר מתעוררים ויכוחים או מחלוקות.

ירושות וצוואות – תחומים שהולכים זה עם זה ביחד

עורך דין שעוסק בירושות יהיה בדרך כלל גם עו"ד צוואות בשל הממשק שיש בין שני נושאים אלה. אופן הירושה יהיה מפורט בצוואה וייחשף לעיניהם וידיעתם של היורשים רק לאחר פטירתו של המצווה. מכאן שעורך דין שעוסק בדיני צוואות יוכל לסייע גם בנושאים שקשורים לדיני ירושות ולכן הוא הכתובת המקצועית במגוון רחב של מצבים או סיטואציות שיכולים להפוך למנת חלקו של כל אדם באשר הוא. מכאן החשיבות של קבלת ייעוץ מקצועי פרטני.

עורך הדין דותן פלג הוא מי שתרצו לקבל ממנו ייעוץ מקצועי אישי בנושאי צוואות וירושות, עם ניסיון רב בתחום, ידע מרשים ויחס אישי.

עו"ד לענייני צוואה

לא הרבה אנשים מבינים את המשמעות המשפטית של צוואה ונוטים לזלזל בצורך שלה. יהיה זה מאוחר מדי כאשר הם או היורשים שלהם ימצאו את עצמם בריב בנוגע לחלוקת ירושה או עיזבון והם יצטערו על שלא ייחסו לעריכת הצוואה את החשיבות הנדרשת. בשנים האחרונות מפורסמים באמצעי התקשורת עוד ועוד סיפורים או עדויות בנוגע למאבקים משפטיים לא נעימים המתקיימים בין אנשים בשל מחלוקת על ירושה או על התנהלות עם קרובי משפחה ואת כל זה אפשר היה לחסוך באמצעות פגישה עם עו"ד לענייני צוואה שהיה מנחה איך כל לקוח שפונה אליו צריך לנהוג או להתנהל על מנת למנוע את הריבים האלה.

במה יכול לסייע עו"ד לענייני צוואה?

אין זה מספיק רק לכתוב צוואה וזהו. על מנת שבבוא העת הצוואה תכובד צריך להקפיד על כמה כללים בעת הכתיבה שלה ולכן מומלץ שיהיה בתמונה עו"ד לענייני צוואה שילווה את עריכת הצוואה או לכל הפחות ייתן את המידע וההסברים הקשורים לצוואות המוכרות כיום בישראל. אנשים יכולים לטעון לאי חוקיותה של צוואה לאחר פטירתו של המצווה ולכן חשוב להקפיד על הכללים המדוברים על מנת שהצוואה תכובד ומוסדות המדינה יהיו מחויבים לפעול על פי מה שמופיע בה. לכל אדם יהיו המאפיינים הייחודיים והאישיים שלו ולכן חשוב שהוא יקבל ייעוץ פרטני ואישי.

המודעות שיש כיום לנושא של עריכת צוואה

עד לפני כמה שנים אנשים היו מתחמקים משיחה בקול רם על צוואה או ירושה מתוך רצון לדחוק נושאים קשים ולא לדבר עליהם בצורה ברורה וגלויה. כיום ידוע שחשוב מאד לשים את הנושא של צוואה על סדר היום האישי ומדובר בנושא חשוב ומשמעותי עבור כל אדם, ללא קשר לגיל שלו או למצבו המשפחתי. אף פעם אי אפשר לדעת מה יקרה מחר ומי שיש לו נכסים, רכוש או אנשים שתלויים בו חייב לפנות אל עו"ד לענייני צוואה לקבלת ייעוץ אישי.

האם צריך עו"ד לענייני צוואות רק כשיש חשש לסכסוך משפחתי?

הרבה אנשים טועים לחשוב שיש צורך בצוואה רק כאשר ישנו מבנה משפחתי מורכב, סכסוך גירושין או ילדים מהורים שונים. אולם, הדבר לא נכון. צוואה תלויה לא רק במוריש, עורך הצוואה, אלא גם ביורשים עצמם. אין הבטחה כי רכוש שאדם יורש יגיע לכיסו. כך למשל אדם הנמצא בהליך פשיטת רגל (חדלות פירעון) או מחויב בתשלומים לפי דין (תביעות ומזונות למשל), לא יקבל ישירות את כספי הירושה, שכן הם ישמשו לתשלומים אלה. הדבר נכון גם לעניין חבות המס של היורש. עו"ד לענייני צוואה ידע להתאים את הצוואה מבעוד מועד לזהות היורשים, ועם תכנון נכון יוודא שכספי הירושה יגיעו ליורש בהתאם לרצון המוריש.

דרוש לכם מידע בנוגע לעריכת צוואה? עו"ד דותן פלג הוא הכתובת המקצועית שלכם, עם ידע רב וניסיון עשיר בתחום.

 

Virtual personal assistant from Los Angeles supports companies with administrative tasks and handling of office organizational issues.
דילוג לתוכן