ירושה

עו"ד ירושה

ירושה בדרך כלל מתקשרת במחשבה לריבים או ויכוחים, כאלה שיכולים להגיע לכדי סכסוכים של ממש. המזל הוא שיש דרך שבעזרתה אפשר גם ליישב את הסכסוך ואפילו יותר טוב מכך – לחסוך את הריבים מראש. עו"ד ירושה הוא איש המקצוע שצריך לפנות אליו כאשר מתעוררת מחלוקת בנושא ירושה או צוואה, שכן שני נושאים אלה הולכים יד ביד ביחד וכמובן קשורים זה לזה. כאשר פועלים בדרך נכונה וכפי שהמחוקק מעדיף – אפשר לחסוך מראש את המחלוקות על ידי עריכת צוואה מבעוד מועד. במידה ובכל זאת מתעורר ריב, עורך הדין הוא הכתובת לפנות אליה כדי ליישב את העניין.

באילו מקרים עו"ד ירושה יכול לעזור?

יש לא מעט נושאים יומיומיים ושגרתיים שבהם אפשר להיעזר בשירותיו המקצועיים של עו"ד ירושה – מכיוון שברוב המקרים הוא גם יעסוק בצוואות הרי שהוא יהיה בעל הידע המקצועי לערוך צוואה, להסביר על סוגים שונים של צוואות ולכוון כל לקוח לעריכת הצוואה שתהיה הנכונה והמתאימה לצרכיו. לאחר פטירתו של אדם עורך הדין יכול ללוות את הלקוחות שלו בעת חשיפת תוכן הצוואה שבה הם אמורים להיות מצוינים כיורשים, לוודא שאופן חלוקת העיזבון מבוצעת בצורה תקינה ומוסכמת ובמקרים שבהם היורשים מבקשים לבצע שינויים ומסכימים עליהם פה אחד – הרי שעורך דין חייב ללוות את שינוי אופן החלוקה. כעת קל יותר להבין את החשיבות של התפקיד.

החשיבות הגבוהה של התעסקות נכונה עם ירושה וטיפול בעזבונו של אדם שנפטר

אין זה פשוט לבצע את חלוקת הירושה ומכאן החשיבות של עבודה צמודה עם עורכי דין. מוסדות המדינה מתייחסים בצורה רצינית מאד לצוואה ועיזבון של אדם שהלך לעולמו ולא כל אחד יכול לבוא, לטעון טענות כאלה ואחרות או לנסות להעביר לרשותו רכוש או נכסים שלא קשורים אליו. למעשה, עצם עשיית פעולה ברכוש של אדם שנפטר היא לא חוקית. עו"ד ירושה יכול להיות מי שימנע מבני משפחה סכסוך על רכוש או כספים ולכן חשוב לדעת אל מי לפנות כדי להבין את המשמעויות של כל מה שקורה.

עו"ד דותן פלג עוסק במזה שנים רבות בירושות וצוואות והוא הכתובת המקצועית לפנות אליה בכל שאלה או ייעוץ פרטני.

עו"ד לענייני ירושה

ירושה היא עניין מורכב והיא קשורה הן לנושאים רציונליים ושכלתניים והן  לנושאים רגשיים ומשפחתיים. כאשר מתערבבים אלה עם אלה עלולים לעלות אל פני השטח רגשות שליליים או חלילה מחלוקות של ממש וגם אלה שמגדירים את עצמם כקרובים, מלוכדים ואוהבים עלולים למצוא את עצמם בסכסוך של ממש, סכסוך שמקורו באופן חלוקת העיזבון של קרוב משפחה שנפטר. מה עליהם לעשות? חשוב לפנות אל עו"ד לענייני ירושה כדי לקבל ייעוץ בנוגע למקרה הפרטני, שכן כל מקרה כזה יהיה שונה וייחודי במאפיינים שלו. הם יכולים להחליט אם כל אחד מהם יהיה מיוצג בנפרד או שמא עורך דין אחד ייצג את כולם.

איך בוחרים עו"ד לענייני ירושה?

עורכי דין הם אנשי מקצוע לכל דבר ועניין וכך צריך להתייחס אליהם או לבחור אותם. הניסיון שלהם בתחום הדרוש הוא הפרמטר החשוב ביותר לשים אליו לב כאשר מחפשים עו"ד לענייני ירושה כדי לקבל ממנו ייעוץ אישי ופרטני. כל יורש הוא עולם ומלואו, כל צוואה תהיה אחרת ושונה ולכן כל טיפול במקרה של צוואה או ירושה יכול להעשיר את ארגז הכלים המקצועי של עורך הדין. מכאן החשיבות של שימת לב לניסיון והידע שלו. יש עורכי דין שמציעים מגוון רחב של שירותים משפטיים ולכן כאשר יוצרים קשר ראשוני צריך לשים לב לניסיון הספציפי בנושא ירושות.

החשיבות והרגישות של נושאי צוואות וירושות

כל נושא משפטי הוא נושא שיש לו חשיבות גבוהה אבל ענייני ירושות נחשבים לרגישים ומשמעותיים במיוחד, גם בשל היעדרו של מי שכתב את הצוואה וגם בשל הירושה עצמה שעלולה לתפוס לא מוכנים את היורשים המיועדים. יש מקרים שבהם אנשים יודעים שהם עומדים לרשת עיזבון ולפעמים יכולות להיות הפתעות, טובות יותר או פחות. לכן עו"ד לענייני ירושה הוא איש מקצוע שחייבים להכיר כדי לקבל ממנו מידע וייעוץ פרטני על פי המאפיינים של המקרה הספציפי.

דרוש לכם ייעוץ מקצועי בנוגע לירושה? עו"ד דותן פלג הוא הכתובת שלכם, עם ניסיון רב בתחום וידע נרחב.

עורך דין דיני ירושה

ירושה היא עניין משפטי לכל דבר וככזה צריך לשכור את השירותים המקצועיים של עורך דין דיני ירושה בכל עניין שקשור לצוואה, לירושה, לניהול הון משפחתי, לאופן החלוקה ולמחלוקות שמתעוררות בין יורשים. כיום יש מודעות גבוהה מאד לנושא של עריכת צוואות כבר בגיל צעיר על מנת לחסוך מהיורשים את הריבים או אותן מחלוקות אך לא תמיד זה מצליח ולא תמיד אנשים מקפידים על עריכת צוואה בנוכחות עורך דין או נוטריון כדי למנוע את החיכוכים העתידיים. מדובר בתת תחום בדיני משפחה וללא ספק נחשב גם הוא למורכב ומאתגר בשל לא מעט רגשות שהוא יכול להעלות אל פני השטח.

מתי צריך לפנות לקבל ייעוץ של עורך דין דיני ירושה?

כאשר אדם מסוים הולך לעולמו ייבדק האם הוא הפקיד צוואה בעודו בחיים. במידה וכן – העיזבון שלו יחולק בין היורשים על פי ההוראות שהוא ציווה בצוואה. במידה ואין צוואה – יחול על העיזבון שלו צו ירושה ויהיה צורך ליצור קשר עם היורשים, בדרך כלל יהיו אלה בני משפחה מקרבה ראשונה. בין אם יש צוואה ובין אם לא – חשוב מאד לשכור את השירותים של עורך דין דיני ירושה כדי שילווה את חלוקת העיזבון, שכן יש לא מעט מקרים שבהם מתעוררות מחלוקות בין היורשים והם יצטרכו עורכי דין כדי ליישב אותן ולהגיע להסכמות.

החשיבות של פנייה לעורך דין

אף אדם לא יכול לעשות מה שמתחשק לו כאשר מדובר בעיזבון של אדם אחר. אין זה משנה מה הקרבה המשפחתית או מה הייתה דרגת הקרבה האישית שלו אל אותו אדם שהלך לעולמו. כל מה שקשור לצוואה, ירושה ועיזבון חייב להיות מטופל על ידי עורך דין דיני ירושה שיש לו הסמכה ורצוי שיהיה לו כמה שיותר ניסיון בעבודה בתחם זה, מה שיבטיח שהוא יכיר את התחום לעומק ויידע להציע מגוון רחב של פתרונות בכל מצב ומקרה.

עו"ד דותן פלג עוסק בדיני ירושות וצוואות והוא הכתובת לפנות אליה בכל שאלה או ייעוץ הנדרש בנושאים אלה.

Virtual personal assistant from Los Angeles supports companies with administrative tasks and handling of office organizational issues.
דילוג לתוכן