התנגדות לצוואה

עורך דין התנגדות לצוואה

אחרי שאדם הולך לעולמו ייבדק האם הוא הפקיד צוואה, זאת על מנת לדעת איך צריך להתנהל עם העיזבון שלו, כלומר הרכוש, הכספים והאחריות שהיו קשורים אליו. במידה ויש צוואה – יפורסם ברבים דבר פטירתו והציבור הרחב יוזמן להגיש התנגדות לצוואה שלו. חשוב לדעת שבאופן כללי צוואה תכובד כלשונה כל עוד היא עומדת בכללים ברורים ומפורשים שנקבעו על ידי המדינה ולכן צריך עורך דין התנגדות לצוואה כדי להשיג השגות או כדי לטעון שצוואה זו או אחרת אינה חוקית ולכן ראוי שלא לכבד אותה. בית המשפט לא בנקל יבטל את תוכן הצוואה וצריך לשם כך להוכיח מעל לכל ספק את חוסר חוקיותה.

מה יעשה עורך דין התנגדות לצוואה לאחר שפונים אליו?

עורכי דין שעוסקים בצוואות וירושות יידעו בדיוק איך צריכה להיראות צוואה על מנת שתכובד על ידי הרשם לענייני ירושה של המדינה לאחר פטירתו של המצווה. עורך דין התנגדות לצוואה יבחן לעומק את הצוואה עצמה, ישמע את הטיעונים של מי שפנה אליו ויבדוק האם יש דברים בגו. מכיוון שכאמור אין זה פשוט להטיל דופי בחוקיותה של צוואה יש חשיבות לפנייה אל עורך דין שמתמחה בתחום זה ושיש לו ניסיון גם בהתנגדויות לצוואות. הוא יבחן לעומק כל מקרה ומקרה באופן פרטני ויעדכן את הלקוח שלו האם יש טעם להגיש תביעת התנגדות או שמא הסיכוי לכך נמוך.

החשיבות של עריכת צוואה על פי הכללים

מי שרוצה להיות בטוח שלא יוטל דופי בחוקיות הצוואה שהוא עורך צריך לקבל ייעוץ פרטני מעורך דין שעוסק בתחום על מנת לוודא שאכן הצוואה שלו עומדת בכללים. עורך דין התנגדות לצוואה הוא איש מקצוע שחייבים לפנות אליו לפני שמקבלים את ההחלטה לבצע כל פעולה, שכן בתי המשפט לא רואים בעין יפה ניסיונות להתנגד לצוואה אם אין לכך עילה של ממש כפי שנבחנה לעומק על ידי עורך הדין.

לעורך הדין דותן פלג יש ניסיון רב בעיסוק משפטי בצוואות, כמו גם בהתנגדות לצוואה ולכן הוא הכתובת לפנות אליה.

עו"ד התנגדות לצוואה

אין זה פשוט להתנגד לצוואה ולהביא לידי כך שבית המשפט יורה להתעלם ממנה ולחלק עיזבון של אדם שנפטר על פי צו ירושה, משל הצוואה כלל לא הייתה קיימת. חשוב מאד לפני כל פעולה או החלטה לפנות אל עו"ד התנגדות לצוואה שיש לו ניסיון בנושא זה על מנת שהוא יבחן לעומק את פרטי המקרה וימליץ ללקוח שלו על דרך ההתנהלות שתהיה הכי טובה ונכונה. בתי המשפט לענייני משפחה בישראל לא ממהרים לפסול צוואה או להכריז עליה כעל לא חוקית ולכן בנושא ספציפי זה יש חשיבות עליונה לקבלת ייעוץ פרטני מעמיק לשם הצגת תיעוד או הוכחות לטענות.

מה עושה עו"ד התנגדות לצוואה?

כאשר אדם זה או אחר יפנה אל עו"ד התנגדות לצוואה ויעלה בפניו את החשש שצוואה זו או אחרת נערכה שלא על פי החוקים והכללים, יהיה עליו להציג הוכחות לכך ועורך הדין ידרוש זאת. הוא יבחן לעומק את המקרה והפרטים, יבין האם יש עילה לבקש להתנגד לצוואה ויפעל בהתאם. צוואות מקבלות התייחסות משמעותית ורצינית מאד מטעם מוסדות המדינה הרשמיים, ובעיקר הרשם לענייני ירושה ובתי המשפט לענייני משפחה, ולכן חשוב מאד שלא לקבל שום החלטה ללא הפעלת שיקול הדעת המקצועי הנדרש. מוסדות המדינה מעדיפים לקיים את הצוואה כפי שהיא ולא רוצים לקבל על עצמם את ההחלטה או הסמכות לשנות את אופן חלוקת העיזבון. כמו כן, ישנה עדיפות לבטל רק חלק מהצוואה ולא את כולה, אם ניתן לעשות זאת במסגרת הדין המתאים, היינו חוק הירושה, תשכ"ה-1965 ופסיקת בתי המשפט.

לדעת מבעוד מועד מה שצריך על עריכת צוואה

כל אדם רוצה לדעת שלאחר פטירתו בני המשפחה שלו יישארו אוהבים וקרובים ולא יתעוררו בקרבם סכסוכים או ריבים שמקורם בצוואה שהוא הותיר אחריו. למרות היחס הרציני שהצוואות מקבלות ממוסדות המדינה חשוב מאד לדעת שהאפשרות של התנגדות לצוואה קיימת אך חובת ההוכחה מוטלת על אותו לקוח שמתנגד. עו"ד התנגדות לצוואה ידריך אותו מה לעשות וגם יסביר לו את המשמעויות של כל פעולה שהוא יחליט לבצע כך הוא יקבל את ההחלטה הנכונה.

מתעניינים בייעוץ בנוגע להתנגדות לצוואה? הכתובת המקצועית שלכם היא עו"ד דותן פלג העוסק בתחום זה ויש לו ניסיון רב וידע נרחב.

Virtual personal assistant from Los Angeles supports companies with administrative tasks and handling of office organizational issues.
דילוג לתוכן